Profil spoločnosti RM Team

V dnešnej, vysoko pretechnizovanej dobe sa stále viac stretávame v motorových vozidlách a stacionárnych zariadeniach so spaľovacími motormi s agregátmi – alternátormi a štartérmi, ktoré už nie je možné bez príslušného technického vybavenia a diagnostiky v domácich, alebo málo špecializovaných dieľňach ľahko diagnostikovať a následne opraviť.

RM team, s.r.o. sa špecializuje na obnovu takýchto štartovacích zariadení a zariadení na premenu mechanickej energie na elektrickú, nazývané aj generátory elektrického prúdu.

Našim cieľom je takéto zariadenia zhromažďovať z rôznych zdrojov, ku ktorým patria servisy, prvovýrobcovia, zhodnocovacie zariadenia a taktiež koneční spotrebitelia a následne podrobiť renovačnému procesu.

Získané zariadenia prejdú v našej spoločnosti kompletným výrobným procesom renovácie, ktorý pozostáva z celkovej demontáže agregátu, prania, mechanického opracovania (pieskovanie, sústruženie, povrchová úprava).

Všetky časti podliehajúce mechanickému opotrebeniu (púzdra, ložiská, zberné krúžky, uhlíky a voľnobežné remenice). Elektrické súčiastky (vinutia, rotory, usmerňovacie bloky, regulátory a riadiace obvody) sú testované na zariadeniach od renomovaných svetových výrobcov (TRANSPO, BOSCH, RCP).

Takto pripravené a otestované podskupiny sa montujú na montážnych pracoviskách do konečnej podoby a celky prechádzaju 100% výstupnou kontrolou mechanických a elektrických parametrov na skúšobných stoliciach pod záťažou. Obnovený agregát sa na záver povrchovo upraví lakovaním a konzerváciou.

Obchodnými partnermi RM team, s.r.o. sú zahraničné spoločnosti zaoberajúce sa predajom a distribúciou obnovených agregátov vo veľkých sériách, ale i odberatelia na Slovensku ako sú napr. predajne s autodielmi, značkové autoservisy, autodielne alebo jednotliví zákazníci.

Vzhľadom na to, že činnosť spoločnosti je zameraná na obnovu použitých dielov je renovačný proces spoločnosti RM team s.r.o. veľkým prínosom v celosvetovom snažení sa o ochranu životného prostredia. Držiac sa príslovia : „Radšej staré opraviť ako kúpiť nové“ sa RM team s.r.o. chce stať pevnou súčasťou reťazca spracovateľského priemyslu.